top of page

Program Avantajları

Sadece Portekiz'e yerleşmeyi ya da Schengen bölgesinde vizesiz seyahat olanağını değil, aynı zamanda yurtdışında iyi bir yatırım yapmak istiyorsanız, Portekiz size eşsiz avantajlar sunacaktır.

Tüm aileye yönelik

Eşiniz, 18 yaş altı çocuklarınız ve üniversite eğitimi alan bekar ve size bağımlı olan yetişkin çocuklarınız sizinle birlikte Altın Vize ya da Altın Oturum Programından yararlanabilir.


Lizbon: “Avrupa'nın Kültür Başkenti”

Avrupa'nın en batısında yer alan Lizbon, AB tarafından üst üste kültür başkenti seçilmiştir. Ilıman iklimi, yılda 300 günden fazla güneşli havası, sıcak insanları ve nefis yemekleri ile Portekiz sizi cezbedecektir.


Portekiz'deki Gayrimenkul sektörü Londra ve Paris'ten daha fazla ilgi çekiyor 

Portekiz'de satışa çıkan evler, yoğun ilgi nedeniyle haftalarla sayılacak çok kısa sürede satılıyor. Evlerin yüzde 60'ı ilk 3 ay içinde satılırken %20'si ilk 2 hafta içinde satılmış oluyor.

 

Gayrimenkul Satın Alırsanız: Portekiz'e yerleşmek zorunlu değil

Bir çok gelişmiş ülke, kalıcı oturum ve vatandaşlık vermek için, her yıl en az 6 ay ülkelerinde yaşamanızı zorunlu kılar. Oysa değeri en az 280 bin Euro olan bir gayrimenkul alırsanız, Portekiz'de yaşamak zorunda kalmazsınız. Yılda sadece 7 gün Portekizde bulunmak kalıcı oturum hatta vatandaş olabilmek için yeterli. 

Vize değil, oturum izni

Uluslararası hukukta oturum izni ve vize iki farklı kavram olarak karşınıza çıkar. Vize, bir ülkeye sehayat etmenize; oturum izni ise bir ülkede yaşamanıza olanak verir. Bunlar arasındaki en belirgin özellik, vizeler, ulusal güvenlik ya da mülteci akımı gerekçeleriyle veya hiç bir gerekçe olmaksızın her an iptal edilebilir. 5 yıllık veya 10 yıllık vize sahibi olmak, vizenin iptal edilmesini önlemez. Ancak oturum izinleri yaşama hakkı verdiği için iptal edilemez. Bu farkından dolayı, herhangi bir durumda, Portekiz Altın Vizesi iptal edilme olasılığına karşılık tam bir güvence sağlar.

 

Gayrimenkul kiraya verilebilir​

Portekiz'de satın aldığınız konutta ister yaşayabilir, isterseniz kiraya verebilirsiniz. Yıllık ortalama kira geliri, evin değerinin %4 ila %8'i arasında değişiyor. Bir çok konut 3-5 yıl gibi uzun süreli kira garantisi ile satılıyor.​

Schengen bölgesinde vizesiz seyahat

Portekiz'den alınacak gayrimenkul, tüm Schengen ülkelerine vizesiz seyahatin kapısını aralar. Schengen bölgesinde olan bir Avrupa ülkesine seyahat ederken artık vize almak zorunda kalmazsınız.

Kalıcı oturum ve hatta Vatandaşlık Şansı

Portekiz Altın Vizesinin en önemli yararı, bir AB ülkesi olan Portekiz'de kalıcı oturum ve vatandaşlık hakkı sunmasıdır.

Vatandaşlık ve kalıcı oturumdan yararlanabilmek için aranılan koşullar:

  1. Satın aldığınız gayrimenkulleri en az 5 yıl süreyle elinizde tutmalısınız veya

  2. İlk yılda en az 7 gün, sonraki her iki yılda en az 14'er gün Portekiz'de yaşamalısınız 

  3. Yüz kızartıcı bir suçtan hüküm giymiş olmamalısınız

  4. (Vatandaşlık için), A2 düzeyinde (Basit düzey) Portekizce bilmelisiniz. A2 düzeyinde Portekizce, Avrupa Dil Çizelgesine göre 32 saatte öğrenilebilecek düzeydir.
     

Portekiz Vatandaşı olduktan sonra tüm AB ülkelerinde tam dolaşım hakkına sahip olursunuz.

Portekiz Ofisi

 

Coates Global Portugal
Avenida 24 de Julho n.° 4  - 2° Esq.
1200-480 Lisboa
TELEFON: +351 912 503880
EPOSTA: lisbon@coatesglobal.com

IMG-20190105-WA0022_edited_edited_edited

Prof Dr Marina Andrade

bottom of page