top of page

Güncel Haberler

Yunanistan altın vize ile hayat buldu

January 14, 2018

Avrupa ülkeleri “Altın Vize” ile yabancı yatırımcı çekmek için birbirleriyle yarışırken bazı dezavantajlarına rağmen Yunanistan’a ilgi eskiye göre biraz daha artmış görünüyor. Yunanistan’da art arda sekiz yıldan beri düşen gayrimenkul fiyatlarının artık dip seviyeye ulaştığı görülüyor. 

350 bin Euro nakit transfer seçeneği devrede

December 20, 2017

Avrupa’nın en popüler ‘Altın Vize (Golden Visa)’ programını yürüten Portekiz daha fazla yatırım çekmek için yeni fırsatlar devreye sokarak uygulamanın kapsamını genişletiyor. Artık 350 bin Euro nakit transfer seçeneği ile de Altın Vize’den yararlanılabilecek.

Ankara Anlaşmasında yeni model arayışları

September 25, 2017

Hatırlanacağı üzere, Aydoğdu davası olarak bilinen ve 8 Mart 2017’de Ankara Anlaşması vizelerinde kalıcı oturumu kaldıran Yüksek Mahkeme kararı sonrasında İçişleri Bakanlığı kalıcı oturum başvurularını incelemeyi durdurmuş; ancak yasal süre olan 2 ay içinde yönetmelik değişikliğini gerçekleştirememişti.

Portekiz Vize Birimi SEF, başvurulardaki gecikmeleri önlemek için yeni tedbirler alıyor

September 11, 2017

Portekiz Yabancılar Polisi ülkedeki 12 bölgesel ofisin Altın Vize başvurularında bölge şartına bakılmaksızın başvuru almaya başlayacağını açıkladı. Ancak işlemlerin gecikmesine birçok faktörün sebep olduğu düşünüldüğünde bu değişikliğin yığılmaları azaltmaya yetip yetmeyeceği ise büyük bir soru işareti.

Malta Oturum ve Vize Programı’ndaki değişiklikler yabancı yatırımcılar için ulaşılabilirliği arttıracak

August 07, 2017

Malta’da Oturum ve Vize Programı’nda (MVRP) yapılan kanun değişiklikleri 189 numaralı Yasal Tebligat’ın açıklanmasıyla birlikte yakın dönemde uygulamaya geçti. Bu; vize programının hayata geçtiği 2015’ten bu yana yönetmelikteki ilk güncelleme oldu. 

Please reload

Etkinli​kler

 

TÜRKİYE

PORTEKİZ

MALTA

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Related News

bottom of page