top of page

Portekiz Altın Yaşam Programı

 

Portekiz Altın Yaşam program ülkede hiç bir yatırım yapmadan oturma izni ve 5 yıllık süreç sonunda Portekiz vatandaşlığı'na (AB Vatandaşlığı) başvuru olanağı sağlıyor 

 

Portekiz yasalarına göre ülkede yaşamak isteyen yabancılar, ev kiralamaları, garanti pasif gelir göstermeleri ve yılın önemli bir süresini Portekiz'de geçirmeleri koşulu ile oturma izni talep edebilirler.  Başvuru işlemleri iki aşamadan oluşur ve toplam 6 ay içinde sonuçlanır.

Kimler Başvurabilir?

Bu nedenle, Yunanistan dışındaki tüm Altın Yaşam programlarında başvuru yapılan ülkede yaşama zorunluluğu bulunurken, başvuran kişinin kira ve faiz geliri gibi pasif ancak garanti gelirlerinin olması isteniyor. Bunun karşılığında, Altın Yaşam programları ile belli bir süre sonra kalıcı oturma izni ve hatta vatandaşlık almak mümkün.

Altın Yaşam programını uygulayan ülkeler arasında Portekiz, Yunanistan, İspanya, İtalya, İrlanda ve İsveç yer alırken, bunlar içinde Portekiz en popüler ve en cazip ülke olarak ön plana çıkıyor. Bunun nedeni, diğer ülkelere göre daha az pasif gelir istemesi ve sadece 5 yıl sonra AB vatandaşlığı fırsatı sunması.

Detaylı bilgi için lütfen bir ülke seçiniz:
 

  • Portekiz

  • Yunanistan

  • İtalya

  • İrlanda

  • İsveç

  • İspanya

İlgili Haberler

19 Ocak 2019 -

Portekiz’in Altın Vize programına güçlenerek sürerken Ekim ayında ülkeye gelen yatırım miktarı önceki aya göre ikiye katlandı. Portekiz Göçmenlik ve Sınır Servisi (SEF) tarafından açıklanan verilere göre Altın Vize kapsamında Ekim ayında ülkeye 74 milyon Euro yatırım geldi.....

bottom of page